Společnost Mary Kay pokračuje ve výzkumu pleti

Dallas–()–Firma Mary Kay Inc., jednička mezi výrobci inovativní péče o pokožku, se koncem roku 2021 zúčastnila dvou renomovaných evropských konferencí. Na 19. světovém kongresu estetické a anti-aging medicíny předložila Mary Kay Inc. vědecký poster o použití a snášenlivosti přípravku s vysokou koncentrací retinolu u asijské pleti. Dále se společnost Mary Kay Inc. spojila s Evropskou společností pro dermatologický výzkum (ESDR) při sponzoringu sympozia Future Leaders in Dermatology na její 50. výroční konferenci. Na této konferenci se společnost Mary Kay Inc. podělila o výsledky nedávné klinické studie, která prokázala schopnost kosmetického přípravku zmírnit příznaky spojené s citlivou pokožkou.

Devatenáctý světový kongres estetické a anti-aging medicíny se konal ve dnech 16.-18. září 2021 v Monte Carlu pod vznešenou záštitou J.J. monackého knížete Alberta II. Konference se zúčastnili zástupci různých profesí včetně dermatologů, plastických a kosmetických chirurgů, lékařů zabývajících se problematikou stárnutí a také estetických a praktických lékařů. Osobně či virtuálně se ke konferenci připojilo více než 8 300 účastníků ze 130 zemí. Digitální platforma nabídla strhující virtuální zážitek, který doplnil fyzickou expozici a umožnil účastníkům zúčastnit se digitální expozice a sledovat workshopy bez ohledu na vzdálenost nebo cestovní omezení.

Vědci společnosti Mary Kay se na této konferenci s hrdostí podělili o svůj nejnovější výzkum na téma používání a snášenlivosti retinolu. Při použití protokolu postupné retinizace došlo u asijských účastníků studie ke zlepšení celkového vzhledu pleti a také k omezení pozánětlivé hyperpigmentace, což je při používání retinolu (zejména u nebělošské pleti) častý problém.

„Retinol je zlatým standardem v péči o pleť s mnoha prokázanými výhodami, ale zkušenosti s jeho použitím a snášenlivost retinolových přípravků se individuálně liší. Výsledky této studie nabízejí možné řešení těm, kteří se obávají podráždění či hyperpigmentace pokožky. Velice mě těší, že se o tento výzkum mohu na 19. světovém kongresu AMWC podělit s vědeckou komunitou z celého světa a seznámit tak odborníky zabývající se zdravím pokožky a stárnutím s naším inovativním výzkumem,“ uvedla Dr. Lucy Gildeová, ředitelka firmy Mary Kay Inc. pro vědecký výzkum.

Konference AMWC 2021 představila různorodý program estetické medicíny a medicíny proti stárnutí, zaměřený na podporu vysoce kvalitního průběžného vzdělávání. Letošní účast společnosti Mary Kay nás samozřejmě potěšila. Doufáme, že se nám podařilo přispět k inspiraci výměny nových myšlenek a sdílení “know-how” v této oblasti na celosvětové úrovni,” uvedla Catherine Decuyperová, zakladatelka a prezidentka společnosti EuroMediCom. “Děkuji našemu týmu, našim globálním partnerům, účastníkům a celé vědecké komunitě za jejich příspěvky a za možnost věnovat se jim a jejich potřebám v oblasti estetické medicíny a medicíny proti stárnutí.”

Na základě úspěchu AMWC 2021 bude společnost EuroMediCom pořádat konferenci AMWC 2022 (ve dnech 31. března – 2. dubna 2022) opět v hybridním formátu, aby se k již 20. ročníku svého předního světového kongresu estetické a anti-aging medicíny mohli připojit delegáti z celého světa. Zájemci si mohou zvolit mezi osobní účastí a sledováním živě vysílaného programu odkudkoli na světě.

Výroční konference Evropské společnosti pro dermatologický výzkum (ESDR) se koná každé září v Evropě. V roce 2021 se z důvodu cestovních omezení a opatření proti šíření onemocnění COVID-19 konala ve dnech 22.-25. září 2021 zcela virtuálně. ESDR podporuje výzkumnou dermatologii s cílem zlepšit zdraví pacientů, kteří trpí různými kožními a infekčními chorobami a poruchami imunity. Kromě prezentace výzkumu zde měla společnost Mary Kay příležitost také sponzorovat sympozium Future Leaders in Dermatology (Budoucí lídři dermatologie), které konferenci odstartovalo.

Hlavní vědecká pracovnice společnosti Mary Kay Inc., Geetha Kalahastiová, představila výsledky nedávné klinické studie, která hodnotila účinky nového přípravku obsahujícího směs lipidů odpovídajícího jejich přirozeným poměrům v kůži, antagonistu nociceptorů (TRPV-1) a rostlinný extrakt, který snižuje expresi prozánětlivých cytokinů.

„Ve společnosti Mary Kay se snažíme porozumět biologii pleti a navrhovat nové výrobky, které odpovídají jejím potřebám. K oblastem našeho trvalého zájmu patří také vztah mezi citlivou pletí a funkcí kožní bariéry,“ uvedla Kalahastiová. „Každá z těchto složek působí na konkrétní biologickou dráhu, která přispívá k zarudnutí pokožky. Výsledky studie ukazují, že tento mnohostranný přístup pomáhá posílit narušenou kožní bariéru a zmírnit nepříjemné pocity spojené s citlivou pokožkou.“

„Jménem správní rady ESDR bychom rádi poděkovali společnosti Mary Kay za podporu ESDR a velkorysý příspěvek na činnost ESDR. Podpora prezentace nových výzkumných dat a myšlenek patří mezi nejvýznamnější aktivity naší organizace a těší nás, že se společnost Mary Kay na této akci podílí,” řekl Leopold Eckhart, předseda výboru pro vědecký program organizace ESDR.

Toto konkrétní sympozium pomáhá propojit mladé výzkumníky s renomovanými vědci v oblasti dermatologie a podpořit jejich spolupráci, což je zaměření, které je pro společnost Mary Kay Inc. velmi důležité.

O SPOLEČNOSTI MARY KAY

Mary Kay Ashová, jedna z prvních podnikatelek, které pronikly skleněným stropem, založila v roce 1963 svou vysněnou kosmetickou společnost s jediným cílem: obohacovat životy žen. Její sen se postupem času proměnil v multimiliardovou společnost s miliony nezávislých prodejců v téměř 40 zemích. Jako společnost pro rozvoj podnikání se společnost Mary Kay zavázala podporovat ženy na jejich cestě k ekonomické nezávislosti prostřednictvím vzdělávání, mentoringu, propagace, networkingu a inovací. Společnost Mary Kay investuje do vědy v pozadí krásy a vyrábí špičkové přípravky pro péči o pleť, dekorativní kosmetiku, doplňky stravy či parfémy. Mary Kay také věří v bohatší životy dnes pro udržitelnější zítřek a spolupracuje s organizacemi z celého světa, které se zaměřují na propagaci špičkového podnikání, podporu výzkumu rakoviny, prosazování rovnosti žen a mužů, ochranu obětí domácího násilí, zkrášlování našich komunit a povzbuzování dětí, aby šly za svými sny. Další informace najdete na stránkách marykayglobal.com a na našem Facebooku, Instagramu, LinkedInu a Twitteru.

O SPOLEČNOSTI EUROMEDICOM

Společnost EuroMediCom byla založena v roce 1999 a od roku 2010 je součástí Informa Exhibitions. Věnuje se propagaci přírodních věd a poznání prostřednictvím vzdělávacích školení, konferencí a výstav. Její ústřední akce, AMWC, vznikla v roce 2003 a od té doby se stala největším a nejvýznamnějším kongresem estetické medicíny na světě. Konference AMWC vznikala na základě pevného přesvědčení, že vnější estetické ošetření a vnitřní prevenci stárnutí lze komplexně řešit vzájemnou integrací dvou aspektů: estetické strategie formou dermatologických a chirurgických zákroků pro zdokonalení vnějšího vzhledu a anti-aging medicíny pro prevenci stárnutí a posílení účinku estetických zákroků. Další informace o AMWC najdete na stránkách https://www.euromedicom.com/en/home.html

O EVROPSKÉ SPOLEČNOSTI PRO DERMATOLOGICKÝ VÝZKUM (ESDR)

Evropská společnost pro dermatologický výzkum (ESDR), založená v roce 1970, je nezisková organizace podporující základní a klinickou vědu ve vztahu k dermatologii. Se současnou základnou přibližně 1100 členů je ESDR je největší výzkumnou dermatologickou společností v Evropě. Podporou investigativní dermatologie a dermatologického výzkumu přispívá ESDR k hlubšímu pochopení homeostázy kůže a ke zlepšení zdravotního stavu pacientů trpících kožními a pohlavními chorobami, infekčními chorobami, poruchami imunity a záněty. Organizace ESDR podporuje výměnu informací z oblasti výzkumné dermatologie mezi klinickými lékaři a vědci po celém světě. V průběhu roku navíc ESDR pořádá vzdělávací akce s cílem prohloubení znalostí v dermatologickém výzkumu. Další informace najdete na webových stránkách https://esdr.org/

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

Source